Wokół sportu

Kiedy mecze polskich siatkarzy? – terminarz

siatkowka polska terminarz

Polska reprezentacja siatkarzy od lat dostarcza kibicom niezapomnianych emocji i wspaniałych sukcesów na arenie międzynarodowej. Biało-Czerwoni regularnie stają na podium najważniejszych turniejów, takich jak mistrzostwa świata, Europy czy igrzyska olimpijskie. W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym polscy siatkarze będą mieli okazję do kolejnych wielkich osiągnięć. Terminarz meczów polskich siatkarzy w 2024 roku zapowiada się niezwykle interesująco, a kibice z pewnością będą śledzić poczynania naszych zawodników z zapartym tchem. W tym artykule przedstawimy, kiedy mecze polskich siatkarzy odbędą się w ramach Ligi Narodów oraz samych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Liga Narodów 2024

Polscy siatkarze tradycyjnie wezmą udział w prestiżowej Lidze Narodów, która jest jednym z najważniejszych cyklicznych turniejów w kalendarzu reprezentacyjnym. W 2024 roku zmagania w ramach Ligi Narodów rozpoczną się w drugiej połowie maja i potrwają do początku lipca. Biało-Czerwoni będą rywalizować w trzech turniejach fazy grupowej, które zostaną rozegrane w następujących terminach:

  • 22-26 maja 2024: Turniej w Turcji
  • 4-8 czerwca 2024: Turniej w Japonii
  • 19-23 czerwca 2024: Turniej w Słowenii

W każdym z turniejów fazy grupowej Polacy rozegrają po cztery mecze, mierząc się z najlepszymi drużynami świata. 

Wielki finał Ligi Narodów 2024 zaplanowano na 27-30 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Jeśli polskim siatkarzom uda się awansować do turnieju finałowego, będą mieli okazję walczyć o triumf przed własną publicznością, co z pewnością byłoby wspaniałym przeżyciem zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Dla fanów, którzy lubią emocje związane z typowaniem wyników, warto zajrzeć do strony o siatkówka typy, gdzie znajdą cenne wskazówki i analizy przed najważniejszymi meczami Biało-Czerwonych.

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 będą niewątpliwie głównym celem dla polskich siatkarzy w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym. Biało-Czerwoni jako aktualny wicemistrz świata i jedna z najlepszych drużyn globu z pewnością będą chcieli stanąć na podium olimpijskim i powalczyć o najcenniejsze medale.

Turniej siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 zostanie rozegrany w dniach 27 lipca – 10 sierpnia 2024 roku. Areną zmagań będzie Paris La Défense Arena, nowoczesny obiekt mogący pomieścić ponad 30 tysięcy widzów.

W olimpijskim turnieju siatkarskim weźmie udział 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy po 6 zespołów. Polacy jako jedna z czołowych reprezentacji świata mogą spodziewać się rozstawienia w pierwszym koszyku i teoretycznie nieco łatwiejszych rywali w fazie grupowej. Terminarz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024:

  • 27 lipiec – 3 sierpień: faza grupowa
  • 3 sierpnia: ćwierćfinały
  • 7 sierpnia: półfinały
  • 9 sierpnia: mecz o 3 miejsce
  • 10 sierpnia: finał 

Kibice z pewnością będą trzymać kciuki za Biało-Czerwonych i liczyć na kolejny medal olimpijski w wykonaniu naszych siatkarzy. Warto śledzić terminarz meczów polskich siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, aby nie przegapić żadnego spotkania i móc gorąco dopingować naszych zawodników w walce o najwyższe cele.

Podsumowanie

Sezon reprezentacyjny 2024 zapowiada się niezwykle emocjonująco dla polskich kibiców siatkówki. Biało-Czerwoni będą mieli okazję rywalizować w prestiżowej Lidze Narodów, a następnie postarają się o medal na samych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Terminarz meczów polskich siatkarzy obfituje w ważne spotkania, które z pewnością przyciągną przed telewizory miliony fanów. Będziemy śledzić poczynania naszych zawodników i gorąco im kibicować, wierząc, że dostarczą nam wielu niezapomnianych emocji i odniosą kolejne wielkie sukcesy.

O mnie słów pare

Teksty

Cześć, jestem Jan Wichniarek! Kocham sport, a siatkówka to moja największa pasja - kiedyś grałem amatorsko, ale teraz bardziej kibicuję. Poza tym uwielbiam turystykę i znam świetne miejsca, gdzie można połączyć aktywny wypoczynek z piękną przyrodą. Chętnie podzielę się moimi ulubionymi szlakami i spotami do uprawiania różnych dyscyplin!