Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek zakończony

Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek zakończony

Za nami dwudniowy Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek, rozgrywany w ramach jubileuszowej X Bella Plaży Gotyku. Toruńskie rozgrywki przyciągnęły blisko 30 młodych par z całej polski, które na terenie Zespołu Szkół nr 10 walczyły o miano najlepszej. W tegorocznej edycji triumfowały pary: Pawlun/Kraut oraz Adamek/Walendowska.

Z roku na rok turnieje juniorów i juniorek w toruńskiej Bella Plaży Gotyku goszczą coraz więcej par, a w gotyckich rozgrywkach walczą nie tylko duety z regionu, ale i z całej Polski. W tym roku Toruń gościł teamy m.in. z Ostródy, Iławy, Gdyni i Gdańska czy Radlina. W trakcie sobotnich zmagań nie brakowało ciekawych spotkań, a wszystkie toczyły się przy znakomitej słonecznej aurze. W niedzielę było jeszcze bardziej interesująco, a rozegrano najważniejsze mecze w turnieju, które wyłoniły najlepszych.

Pawlun i Kraut do finału dotarli z prawej strony turniejowej drabinki, na którą przeszli po porażce w trzeciej rundzie z parą Konieczny/Gardyan. Jak się okazało oba duety spotkały się ze sobą ponownie - w wielkim finale turnieju. Tym razem to para NTS Trójki Nakło okazała się lepsza, rewanżując się za wcześniejsze starcie i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. W meczu o brązowe medale zmierzyli się ze sobą Lerczak/Ligocki oraz Majewski/Kwasigroch. Ta pierwsza para do półfinału dotarła z kompletem zwycięstw, a w nim przegrała z późniejszymi triumfatorami. Natomiast Majewski i Kwasigroch spadli na prawą stronę drabinki po przegranej w drugiej rundzie, następnie wygrali dwa mecze, ale w spotkaniu o najniższy stopień podium musieli już uznać wyższość Lerczaka i Ligockiego.

W turnieju juniorek najlepsze okazały się Zuzanna Adamek i Aleksandra Walendowska, które nie dały przeciwniczkom szans i wygrały wszystkie swoje mecze. W sumie Adamek i Walendowska rozegrały pięć meczów, a w czwartym - półfinałowym pokonały duet Stryjak/Pylińska. Dwójka z Janowa Przygodzkiego w starciu o najniższy stopień podium pokonała parę Gierszewska/Krawczyk, która w półfinale musiała uznać wyższość olsztyńskiej dwójki Rzodkiewicz/Żukowska. To ona zmierzyła się w finale z Adamek/Walendowską. Do meczu o złoto olsztynianki awansowały bez przegranej, pierwszą porażkę poniosły natomiast w tym najważniejszym meczu.

Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek, to drugie zakończone już rozgrywki, toczące się w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2019. Wcześniej rozegrano Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W lipcowe weekendy oraz pierwszy weekend sierpnia zaplanowano Mistrzostwa Torunia Amatorów oraz Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych. Te dwa turnieje toczyć się będą naprzemiennie. 

Ogólnopolski Turniej Juniorek - podium:
1. Zuzanna Adamek/Aleksandra Walendowska - GLKS Barycz Janków Przygodzki
2. Izabela Rzodkiewicz/Izabela Żukowska - UKS Warmiss Volley Olsztyn
3. Wiktoria Stryjak/Kalina Pylińska - GLKS Barycz Janków Przygodzki

Ogólnopolski Turniej Juniorów - podium:
1. Dawid Pawlun/Jakub Kraut - NTS Trójka Nakło
2. Kamil Konieczny/Adrian Gardyan - SK Górnik Radlin
3. Kacper Leracz/Patryk Ligocki - KPS Progress Września

Toruń Porusza
Sponsor tytularny
Sponsor tytularny
Sponsorzy główni
Bella
Kujawy-Pomorze
Pruszyński
Sponsorzy
Kartel
PGE
Hitor
Betor
Polski Cukier
Arpol
Wrzosel
Mikasa
Jurajska
UMK
Partnerzy
TEMS
Herosi
eBilet
LOTTO
Patronat medialny
Gra FM
RMF
Nowości
WP
Polsat
Sportowy24
Organizatorzy
PZPS
AZS UMK
Toruń Europejskim Miastem Sportu 2019