Amatorzy już po pierwszym turnieju eliminacyjnym

Amatorzy już po pierwszym turnieju eliminacyjnym

Zakończył się pierwszy z trzech turniejów eliminacyjnych w Mistrzostwach Torunia Amatorów, które rozgrywane są w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2019. Po całodziennych zmaganiach najlepsi okazali się w nim Dawid Sternicki i Jakub Urtnowski, którzy stali się tym samym pierwszymi liderami w klasyfikacji generalnej zmagań. W niedzielę do rywalizacji przystąpią natomiast pary mieszane.

Rozgrywki Mistrzostw Torunia Amatorów toczyły się na czterech boiskach przy Zespole Szkół nr 10 w Toruniu. Dzięki temu turniej przeprowadzono sprawnie, a duety walczyły w sprzyjających warunkach. Mimo że były to zmagania amatorskie, poziom był naprawdę wysoki, co pokazuje, jak z roku na rok rozwija się siatkówka plażowa w Toruniu.

Do rywalizacji ostatecznie przystąpiło dziesięć par, które walczyły nie tylko o wygraną w tym pierwszym turnieju, ale o cenne punkty w klasyfikacji generalnej zmagań Mistrzostw Torunia Amatorów. Tylko dwanaście najlepszych po trzech turniejach eliminacyjnych par będzie mieć okazję, by zagrać w zawodach finałowych, które toczyć się będą w sierpniu na głównej arenie Bella Plaży Gotyku Toruń 2019, zlokalizowanej na Rynku Nowomiejskim.

Od pierwszych spotkań prym w turnieju wiedli Dawid Sternicki i Jakub Urtnowski, którzy na koniec triumfowali w całych zawodach. To ta dwójka wygrywała mecz za meczem i po trzech zwycięstwach awansowała do półfinału. W nim zmierzyła się z duetem Kacper Krzewiński i Rafał Ronowski, który po porażce w drugiej rundzie spadł na prawą stronę turniejowej drabinki i zanim dotarł do strefy medalowej musiał rozegrać cztery mecze. W drugim starciu półfinałowym zmierzyły się ze sobą pary Przemysław Migdalski i Kamil Maciejewski oraz Damian Gajewski i Łukasz Detmer. Ci pierwsi mieli trochę łatwiejszą drogę do walki o finał - przeszli bowiem z lewej strony, rozgrywając w sumie przed półfinałem tylko dwa mecze. Ci drudzy musieli zagrać o jeden mecz więcej, gdyż w drugiej rundzie ulegli późniejszym triumfatorom.

Do finału awansowali Sterniki/Urtnowski oraz Migdalski/Maciejewski i to ci pierwsi na sam koniec zmagań cieszyli się z tego najważniejszego zwycięstwa. W starciu o trzecie miejsce lepsza okazała się dwójka Krzewiński/Ronowski. Wszystkie duety walczą nie tylko o wygraną w turnieju, czy jak najlepszą lokatę. Pary, które uplasowały się na podium zmagań uzyskują dodatkowe punkty (1. miejsce - 3, 2. miejsce - 2 i 3. miejsce - 1), dlatego rywalizacja w strefie medalowej jest naprawdę zacięta.

Klasyfikacja I turnieju eliminacyjnego oraz ranking Mistrzostw Torunia Amatorów:

I miejsce -  Dawid Sternicki /Jakub Urtnowski                        7 + bonus 3 pkt

II miejsce – Przemysław Migdalski/ Kamil Maciejewski      6+ bonus 2 pkt

III miejsce – Kacper Krzewiński / Rafał Ronowski                                 5 + bonus 1 pkt

IV miejsce – Damian Gajewski /Łukasz Detmer                                                   4 pkt

V – VI        -   Bartosz Podlewski/Fryderyk Markiewicz                        3 pkt

                   -  Radosław Krzyżan / Łukasz Siuzdak                                     3 pkt

VII – VIII   -   Dominik Zieliński/Kamil Siwka                                            2 pkt

                  -   Szymon Mroczkowski /Kacper Gaudyn                             2 pkt

IX – X        -   Rafał Walter /Jarosław Łykowski                                         1 pkt

                 -    Jakub Mróz / Romanowicz Bartosz                                      1 pkt

Toruń Porusza
Sponsor tytularny
Sponsor tytularny
Sponsorzy główni
Bella
Kujawy-Pomorze
Pruszyński
Sponsorzy
Kartel
PGE
Hitor
Betor
Polski Cukier
Arpol
Wrzosel
Mikasa
Jurajska
UMK
Partnerzy
TEMS
Herosi
eBilet
LOTTO
Patronat medialny
Gra FM
RMF
Nowości
WP
Polsat
Sportowy24
Organizatorzy
PZPS
AZS UMK
Toruń Europejskim Miastem Sportu 2019