Obłędna Plaża 2019 za nami

Obłędna Plaża 2019 za nami

Polskie pary przez cały sezon będą zbierać punkty do rankingu mistrzostw Polski, co najlepszym pozwoli zagrać w Bella Plaży Gotyku Toruń 2019. W miniony weekend, po trwającym cztery dni turnieju rozgrywanym na plaży „Łazienki” w Zbąszyniu, wśród pań najlepsze tym razem okazały się Magdalena Saad w parze z Dorotą Strąg, jeśli chodzi zaś o zmagania panów, to już tradycyjnie nad Jeziorem Obłędno najlepszy okazał się Marcin Ociepski, któremu tym razem partnerował, Michał Kądzioła. Popularni "Ociep" oraz "Kądziu" w finale okazali się lepsi od dwójki Janio/Janio, czyli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Od czwartku do niedzieli kibice zgromadzeni na obiekcie przy jeziorze Błędno byli świadkami wielu spotkań stojących na bardzo wysokim poziomie. Jak co roku organizatorzy zadbali o liczne turnieje dodatkowe (chociażby turnieje dodatkowe w kategoriach: dziecięcej,  Zbąszyniacy,  miksty oraz turniej „B”.)

Obłędna Plaża to także wiele imprez towarzyszących. Chociażby kino plenerowe. Sobotni dzień upłynął zaś mieszkańcom nie tylko pod znakiem wyśmienitej siatkówki plażowej, ale również Aktywnego Dnia Dziecka - strefa rekreacji, strefa warsztatów i konkursów sportowych. Mieszkańcy oraz zgromadzeni na trybunach kibice mięli do swojej dyspozycji zamki dmuchane, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tatuaże, czy rejsy łodzią „Błędna”.

W starciu siatkarskich plażowych gigantek lepsze otwarcie finału zaliczyły, Saad/Strąg (4:1, 6:10, 13:9). Kilka minut później gra jednak trochę bardziej się wyrównała. Efekt? Żadna z par nie potrafiła wyraźnie zdominować swoich przeciwniczek. Rezultat na tablicy świetlnej wskazywał najczęściej wynik oscylujący w granicach remisu. Choć trzeba przyznać, że wizualna przewaga leżała po stronie Magdy oraz Doroty.  Przy wyniku 19:15 dla Magdy i popularnej "Doris" (w aut posłała piłkę, Aneta Kaczmarek), wydawało się, że to koniec emocji w tej odslonie. Nic bardziej mylnego. Po raz kolejny okazało się, że kobieta zmienną jest. I to jeszcze jak!  Od wyniku po 20 po autowym zagraniu Saad, trwało siatkarskie przeciąganie liny. Piłki setowe miały obie dwójki. Ostatecznie tą siatkarską wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęły bardziej doświadczone byłe reprezentantki Polski (26:24). Obie decydujące piłki skończyła skutecznymi atakami siatkarka pochodząca ze Szczecina.

Po krótkiej przerwie oraz powrocie na piaszczysty kort w dalszym ciągu było ciekawie z dużą dawką emocji. Jednak z optyczną przewagą plażowych weteranek z Łodzi i Pomorza Zachodniego. Mniej więcej przy stanie 15:13 i efektownym ataku Saad finałowe emocje z piłki na piłkę opadały. Mimo bardzo ambitnej, jak i walecznej postawy drużyny Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek. Kaczmarek/Legietę, stać było jeszcze na pasjonujący zryw (20:18). Drugą partię i rywalizację w całym damskim turnieju zbąszyńskiego Festiwalu Siatkówki Plażowej - Obłędna Plaża zakończyło zagranie piłki w siatkę przez Anetę Kaczmarek (21:18).

Turniej damski:

Finał - Saad/Strąg - Kaczmarek/Legieta - 2:0 (24;18)

Mecz o 3 miejsce - Duda/Łodej - Adamek/Błasiak - 1:2 (-16;16;-8)

Panowie swoją potyczkę finałową zaczęli praktycznie identycznie, jak duety kobiece. Od początku swój styl gry narzucili Piotr Janiak i Jęrzej Brożyniak(4:8, 9:13). W Połowie seta otwarcia team Janio/Janio miał już bardzo wysoką przewagę (16:9!). Ostatecznie set pierwszy zecydowanie  dla Piotrka i Jędzrzeja - 21:14. Po krótkiej przerwie i naradach w obu ekipach. Gra bardzo się wyrównała. Praktycznie toczyła się ona punkt za punkt. Przewaga Ociepskiego z Kądziołą, wyrażniej zaczęła zaznaczać się od stanu 19:15 i plasowanym skutecznym ataku "Ociepa". Ostatecznie druga odsłona dla przedstawicieli Warmii i Mazur dwójki Ociepski/Kądzioła (18:21).

Tie-break z wysokiego siatkarskiego "C" rozpoczął Ociep z Kądziem (6:1, 8:2). Przy stanie 11:2 oraz kolejnym skutecznym i mocnym ataku Michała Kądzioły sprawa mistrzowskiego tutułu Obłędnej Plaży 2019, wśród panów ostatecznie, jak i definitywnie została już rozstrzygnięta. Finałowe zmagania i cały czterodniowy Festiwal Siatkówki Plażowej w Zbąszyniu zamknął skuteczny atak... Michała Kądzioły (15:8).

Finał: Brożyniak/Janiak - Kądzioła/Ociepski - 1:2 (-15;18;8)

Mecz o 3 miejsce: Chiniewicz/Korycki - Wawrzyńczyk/Mariański - 2:0 (14;17)

Turniej męski:

Półfinał 1: Brożyniak/Janiak - Chiniewicz/Korycki - 2:0 (15;14)

Półfinał 2: Kądzioła/Ociepski - Wawrzyńczyk/Mariański - 2:0 (14;16)

Obłędna Plaża, Obłędne liczby!

Zmagania w  w mieście położonym w województwie wielkopolskim (w powiecie nowotomyskim), mogą też pochwalić się imponującymi liczbami. Piękny siatkarski spektakl na piasku, to 250 zaplanowanych pojedynków, 150 startujących duetów. Jakby tego było jeszcze mało walka o bezcenne rankingowe punkty w ramach tegorocznego Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej, toczy się w cieniu ciężkiej, a wręcz bezcennej pracy piędziesięcioosobowego zespołu (wolontariusze, obsługa techniczna, administracyjna oraz oczywiśćie...medialna!) Wspomniane liczby przekładają się także na ogromny wzrost zainteresowania zmaganiami w mediach społecznościowych zbąszyńskiego Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej! Średni zasięg profili w social mediach kształtuje się na poziomie 30 tysięcy unikalnych odsłon (!)

- Nasz obiekt jest wielofunkcyjny. Staramy się go wykorzystać do maksimum możliwośći. Od marca, jak puszczają puszczają pierwsze mrozy, to zaczynamy już prace przygotowawcze. Obiekt zyje od początków mają do późnych tygodni września. Punkt kulminacyjny, otwierający stanowi właśnie Obłędna Plaża. Projekt ten stanowi otwarcie dla wszelkich imprez rekreacyjno - sportowyh w Zbąszyniu. Przygotowywujemy się od marca. Piasek, wyrównywanie boisk, całe zaplecze po okresie zimowym - relacjonuje pomysłodawca Obłędnej Plaży.

- Zawsze można być lepszym. My po zakończeniu każdej edycji Obłędnej Plaży, to powoli myślimy już o kolejnej jej odsłonie. Zawsze staramy się uwzględniać każdą uwagę zawodnika, jak i zawodniczki. Wcielać ją w życie przy następnej odsłonie zawodów. Zawsze się coś znajdzie. Nigdy nie ma ideału. Jeśli się uzna, że ma się ideał, to raczej powoli czas wycofać się z dalszej swojej działalności. Ja jestem taką osobą, że w każdym roku chcę dodać coś więcej, zrobić coś lepiej. Więcej wycisnąć - podsumowuje Tomasz Szczechowicz, organizator Festiwalu Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża 2019.

inf. prasowa / autor: Łukasz Klin

Sponsor tytularny
Sponsor tytularny
Sponsorzy główni
Bella
Miasto Toruń
Kujawy-Pomorze
Pruszyński
Sponsorzy
Kartel
Lotto
PGE
Hitor
Betor
Polski Cukier
Arpol
Wrzosel
Mikasa
Jurajska
UMK
Partnerzy
Herosi
eBilet
Patronat medialny
Gra FM
RMF
Nowości
WP
Polsat
Sportowy24