Mistrzostwa UMK zakończone

W środę, dzień przed startem Grand Prix Polski siatkarek, rozegrano Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - akademickie zawody w ramach dziewiątej edycji Bella Plaży Gotyku Toruń 2018. W turnieju męskim najlepszy okazał się duet Zieliński/Malkiewicz, wśród studentek prym wiodła para Piepiórka/Dudek.
 
Do południa boiska na Rynku Nowomiejskim opanowali studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Uczestnicy rozgrywali mecze systemem brazylijskim. Co ciekawe w pierwszych dwóch rundach wszystkie mecze kończyły się dopiero w tie-breaku, a dwusetowe starcia rozgrywano dopiero w drugiej części turnieju. Po kilku spotkaniach rywalizacja wyłoniła półfinalistów mistrzostw. Z prawej lewej strony drabinki do strefy medalowej awansował duet Zieliński/Malkiewicz oraz para Głowacki/Matulis. Z drugiej strony zestawienia do półfinału awansowały dwójki: Burny/Klejna oraz Knopek/Suhak. Rywalizacja półfinałowa dość szybko wyłoniła finalistów Mistrzostw UMK. O złoto zagrali Zieliński/Malkiewicz oraz Głowacki/Matulis. Zarówno mecz finałowy, jak i starcie o trzecie miejsce zostały rozstrzygnięte dość szybko, w wyniku czego na najwyższym stopniu podium stanęła para Zieliński/Malkiewicz, wicemistrzostwo zdobył duet Głowacki/Matulis, a trzecią lokatę wywalczyła dwójka Knopek/Suhak. Po południu do rywalizacji przystąpiły pary kobiece. Równych sobie nie miał team Piepiórka/Dudek, który wygrał gładko wszystkie swoje spotkania. Drugą lokatę zajęła dwójka Korbin/Pietrzak, która zapewniła sobie wicemistrzostwo w ostatnim meczu, pokonując trzeci turniejowy duet Paul/Bogacz.
 
- Grało mi się bardzo dobrze, gównie dzięki mojej wspaniałej partnerce Aleksandrze Dudek - zaznaczyła po wygranej Magdalena Piepiórka, której udało się obronić zeszłoroczny tytuł mistrzowski. - Plaża Gotyku to świetne przedsięwzięcie. Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych imprez siatkarskich w Polsce. Uważam, że w tym turnieju warto startować głównie ze względu na wysoki poziom siatkarski, organizacyjny oraz towarzystwo. Atmosfera panuje tu świetna, a każdy jest uśmiechnięty i pomocny - chwaliła turniej mistrzyni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która w ubiegłorocznej edycji startowała w parze z Agatą Lewicką. W tym roku zagrała z Aleksandrą Dudek.

W czwartek w Bella Plaży Gotyku Toruń 2018 rozpocznie się już poważne granie, a na boiska wybiegną pary kobiece, które wystartują w eliminacjach do Grand Prix Polski.