Akademickie granie w Bella Plaży Gotyku

Przed nami szósty dzień zmagań w Bella Plaży Gotyku Toruń 2018, który poświęcony będzie na akademickie granie. Na Rynku Nowomiejskim kilkanaście par walczyć będzie w Mistrzostwach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 10:00, a ich koniec przewiduje się około godziny 17:00.
 
Tradycją jest, że swój czas w Bella Plaży Gotyku mają także studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy rywalizują w mistrzostwach uczelni. Także w tym roku zawody te zostaną rozegrane, a uczelniane pary studentów i studentek będą mieć okazję do gry na Rynku Nowomiejskim. Przed nami kilka godzin ciekawych zmagań oraz akademickich starć. Pierwsza część zawodów będzie należeć do par męskich, następnie do rywalizacji przystąpią kobiety.
 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika to uczelnia z długimi tradycjami sportowymi, która każdego roku kształci blisko 25 tysięcy młodych ludzi na 113 kierunkach studiów, a także kilkudziesięciu studiach podyplomowych i kursach. Od wielu lat UMK włącza się w organizację Bella Plaży Gotyku, będąc jej ważnym partnerem.