Kozianowska i Zieliński najlepsi wśród par mieszanych

Rozdano kolejne puchary i nagrody w Bella Plaży Gotyku Toruń 2018. We wtorek zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych w Siatkówce Plażowej. Na Rynku Nowomiejskim rywalizowało 14 duetów, a zawody podzielone były na dwa etapy. Po kilkugodzinnych zmaganiach na najwyższym stopniu podium stanęła para Kozianowska/Zieliński. Drugie miejsce przypadło w udziale dwójce Januszewska/Stysiał, a nagrody za trzecią lokatę odebrał team Karolczyk/Nowacka.
 
Zakończyły się trzecie rozgrywki, organizowane w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2018. Po turniejach: juniorskim i amatorskim rozstrzygnięto zmagania w Otwartych Mistrzostwach Torunia Par Mieszanych. W zawodach wzięło udział 14 duetów z Torunia i regionu, a rywalizacja podzielona była na dwie części. W pierwszym etapie turnieju drużyny, podczas losowania, podzielone zostały na cztery grupy - dwie, w których zagrały cztery pary i dwie, w których rywalizowały trzy duety. W grupach każdy z teamów zagrał z każdym. Jednosetowe pojedynki wyłoniły zwycięzców grup, którzy następnie zmierzyć się mieli ze sobą w jednym zestawieniu, systemem każdy z każdym. Do tej rundy awansowały duety: Kozianowska/Zieliński, Denka/Lewicki, Januszewska/Stysiał i Karolczyk/Nowacka.
 
Jak się okazało rywalizacja w finałowej grupie była dość zacięta i do ostatnich chwil ważyły się losy turnieju. Duet Kozianowska/Zieliński po zakończeniu swojego ostatniego starcia, wygranego 15:12, obserwował kończący turniej pojedynek Januszewska/Stysiał - Denke/Lewicki. Ta pierwsza dwójka walczyła w nim o komplet zwycięstw i końcowy triumf w całych zawodach. Tymczasem duet Denka/Lewicki zaprezentował się lepiej i zapisał na swoim koncie zwycięstwo. Finalnie, o wygranej w całym turnieju Otwartych Mistrzostw Polski Par Mieszanych w Siatkówce Plażowej decydował stosunek małych punktów. Po przeliczeniu wyników na najwyższym stopniu podium mogła stanąć para Kozianowska/Zieliński, która wyprzedziła duet Januszewska/Stysiał oraz trzeci team Karolczyk/Nowacka. Dzień w Bella Plaży Gotyku tradycyjnie zamknęła akademia siatkówki plażowej - Bella Happy Kids Camp. We wtorek, po okiem wykwalifikowanej trenerki, trenowała blisko dwudziestka dzieci.  
 
W środę festiwal siatkówki plażowej w Toruniu będzie trwał nadal, a od godziny 10:00 rozgrywane będą Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.