Nasi partnerzy: Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego

Organizacja turnieju o tak szerokim zasięgu i zamykającego w sobie kilka wydarzeń nie należy do łatwych. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik, a organizatorzy Bella Plaży Gotyku co roku starają się, by poziom organizacyjny toruńskiej imprezy, organizowanej na Rynku Nowomiejskim, należał do najwyższych w kraju. Nie udałoby się to bez wsparcia sponsorów i instytucji. Bardzo cenne jest to wieloletnie i opierające się na owocnej współpracy. Bardzo nam miło, że podczas tegorocznej edycji Bella Plaży Gotyku kontynuowana będzie kooperacja z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Region kujawsko-pomorski, razem ze swoimi trzema głównymi miejskimi przedstawicielami - Toruniem, Bydgoszczą i Włocławkiem stanowi silną reprezentację na arenie krajowego sportu. Prym wiodą sporty motorowe, wodne oraz gry zespołowe. To właśnie z tego regionu wywodzi się wielu znakomitych sportowców, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Władze Województwa Kujawsko-Pomorskiego starają się jak mogą, by sport w regionie nie schodził poniżej - uzyskanego już jakiś czas temu - wysokiego poziomu. Walczą także o to, by w naszym województwie gościły najwyższej rangi imprezy, ze znamienitymi gośćmi i gwiazdami polskiego, a także światowego sportu.
 
Na stałe w kalendarz sportowych wydarzeń w kujawsko-pomorskim wpisała się Bella Plaża Gotyku. Już od bardzo dawna Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko Pomorskiego jest ważnym partnerem w kontekście organizowania gotyckiego wydarzenia, a współpraca z Departamentem Sportu Urzędu Marszałkowskiego co roku układa się wzorowo. Nic więc zaskakującego w tym, że także w tym roku Bella Plaża Gotyku może poszczycić się wsparciem tej instytucji. Promocja Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest jednym z priorytetowych założeń naszego wydarzenia. Ma ono także zapewnić mieszkańcom miasta i regiony odpowiednią dawkę sportu na najwyższym poziomie, co w połączeniu z promocją aktywności wśród najmłodszych oraz dobrą zabawą na trybunach stanowi o sile Bella Plaży Gotyku.
 
Gotycki turniej umiejscowiony w sercu Torunia stał się niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców miasta, ale całego regionu. To w trakcie Bella Plaży Gotyku wielu młodych ludzi znalazło swoją nową pasję - siatkówkę plażową, mając z nią styczność właśnie w mieście Mikołaja Kopernika. Co roku zmagania w turniejach toczących się na Rynku Nowomiejskim przyciągają także regionalne firmy, których przedstawiciele nie tylko mogą spędzić aktywnie i ciekawie czas, ale co ważne - promować swoje marki. Przy okazji pobytu na Bella Plaży Gotyku Toruń 2018 zachęcamy do odwiedzenia innych zakątków regionu kujawsko-pomorskiego. Nie zawiodą się nawet najbardziej wymagający poszukiwacze historii, kultury i turystycznych uniesień. Na obecny kształt województwa składa się dziedzictwo wielu pokoleń, a każdy kto odwiedzi region wyjeżdża w zakochany w nim oraz jego kulturze i atmosferze panującej dookoła. Kujawsko-Pomorskie to nie tylko jednostki kulturalne, zabytki i architektura miast, ale przede wszystkim natura. Znajduje się tu aż osiem parków krajobrazowych, a także innych miejsc pozwalających aktywnie spędzać czas na łonie natury.