Mistrzostwa wystartowały

Mistrzostwa wystartowały

Na ten moment czekano w Toruniu od dłuższego czasu, a można nawet powiedzieć, że od 10 lat, gdy dopiero rozpoczynano tu przygodę z organizacją Bella Plaży Gotyku. Z okazji jubileuszu toruńskie zmagania mają w tym roku najwyższą rangę w kraju. ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej, bo o nich mowa, już trwają, a w czwartek na Rynku Nowomiejskim i na boiskach Zespołu Szkół nr 10 rywalizowały pary żeńskie.

Osiem godzin gry na dwóch boiskach, przy wyśmienitej letniej pogodzie - tak toczyła się rywalizacja szesnastu najlepszych par żeńskich w Polsce w pierwszym dniu zawodów. Krajowa czołówka warunki do gry miała wyśmienite, a to przełożyło się na pełną poświęcenia grę. Nie brakowało walki, jak chociażby w meczu kadrowego duetu Brzostek/Gromadowska z parą Błasiak/Słonecka. Reprezentantki Polski w drugim secie prowadziły trzema punktami, ale rywalki w samej końcówce zagrały fenomenalnie i set zakończył się dopiero po długiej grze na przewagi. Bardzo ciekawego tie-breaka rozegrały duety Kujawska/Okońska i Zackiewicz/Zdon. Pełna poświęcenia gra była okraszona niestety kontuzjami, a urazy w czwartek odniosły Karolina Kirszenstein i Magdalena Szczytowicz.

Obok duetu Brzostek/Gromadowska w toruńskich zmaganiach biorą udział jeszcze dwie pary reprezentacyjne: Ceynowa/Kłoda oraz Gruszczyńska/Wachowicz. Obie, po dwóch wygranych spotkaniach, awansowały już do ćwierćfinałów. Obok nich w tej rundzie znalazły się również teamy Saad/Strąg i Zackiewicz/Zdon. Ten ostatni duet pokonał w drugiej rundzie parę Brzostek/Gromadowska, spychając ją na prawą stronę boiska. - Finał mistrzostw Polski to jest taka impreza, na którą kadra narodowa dokonuje wszelkich starań, żeby na niej być. Cieszymy się, że ten turniej jest w Toruniu, ponieważ jest zwieńczeniem dużych wysiłków państwa Kaczmarków, którzy przygotowywali ten turniej od kilku lat - powiedział trener par kadrowych Maciej Kosiak.

W piątek turniej wystartuje o godzinie 9:00, a walka toczyć się będzie już na wszystkich czterech boiskach. Swoje pierwsze mecze rozegrają siatkarze. W turnieju kobiet rozegrane zostaną ćwierćfinały oraz będzie się toczyć rywalizacja po prawej stronie drabinki.

Toruń Porusza
Sponsor tytularny
Sponsor tytularny
Sponsorzy główni
Bella
Kujawy-Pomorze
Pruszyński
Sponsorzy
Kartel
PGE
Hitor
Betor
Polski Cukier
Arpol
Wrzosel
Mikasa
Jurajska
UMK
Partnerzy
TEMS
Herosi
eBilet
LOTTO
Patronat medialny
Gra FM
RMF
Nowości
WP
Polsat
Sportowy24
Organizatorzy
PZPS
AZS UMK
Toruń Europejskim Miastem Sportu 2019