Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

BELLA Plaży Gotyku Toruń 2017 po pierwszych rozstrzygnięciach

Sobota to dzień, w którym grę w turnieju Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 zakończyły kobiety. Na najwyższym stopniu podium stanęły Magdalena Saad oraz Dorota Strąg, które w finale pokonały duet Zdon/Biranowska.
W turnieju męskim, po sobotnich zmaganiach, do rozegrania pozostały już tylko decydujące spotkania, które w niedzielę zamkną ósmą edycję toruńskich zmagań.

Najważniejszą częścią sobotnich bojów, były decydujące spotkania w Grand Prix Polski kobiet. Po pierwszych dzisiejszych meczach do półfinałów turnieju awansowały pary Szychowska/Rapacz-Matras, która w tie-breaku pokonała mniej doświadczoną dwójkę Orlicka/Patek oraz Zdon/Biranowska. Ta para do południa mierzyła się z duetem Szałankiewicz/Wiatr, dla którego był to pierwszy wspólny turniej w tym sezonie. Mecze półfinałowe toczyły się w jednym czasie na dwóch boiskach i w każdym teamy rozgrywały po zaciętym pierwszym secie. Następnie któryś z duetów przejmował inicjatywę, kończąc rywalizację awansem do finału. I tak znalazły się w nim Saad/Strąg oraz Zdon/Biranowska. Przed decydującym o triumfie w całych zawodach starciem rozegrano mecz o 3. miejsce. Ciekawe i wyrównane spotkanie, 2:0 wygrała para Szychowska/Rapacz-Matras. W finale duet Saad/Strąg, mimo wyrównanych momentów, nie pozwolił wyrwać sobie zwycięstwa, mimo że dla Magdaleny Saad oraz Doroty Strąg był to pierwszy wspólny turniej.

W Grand Prix Polski mężczyzn pierwsze sobotnie mecze rozgrywane były na boiskach Zespołu Szkół nr 10. Po dekoracji najlepszych siatkarek zmagania siatkarzy przeniosły się na Rynek Nowomiejskim. Tak wielu zaciętych i wyrównanych spotkań, jak w tegorocznej Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 nie było w siedmiu poprzednich edycjach zawodów. Emocjonujące sety, niuanse decydujące o wyniku, ogrom sił i potu zostawionych przez zawodników na boiskach – to charakteryzuje toruńskie zmagania w tym roku. Duety biorące udział w turnieju wielokrotnie mały okazję do prezentacji całego piękna siatkówki plażowej. Choć w sześciu sobotnich starciach kobiet rozegrano tylko dwa tie-breaki, nie oznacza to, że w pozostałych nie było ciekawie. Wiele z setów kończyło się na przewagi, natomiast rozgrywki mężczyzn ze względu na długie starcia przedłużyły się do wieczora. Po jednym z takich „meczów walki” na prawą stronę turniejowej drabinki przeszła, rozstawiona z numerem  1 w toruńskich zmaganiach, para Parcej/Dzikowicz. Ta drugiej rundzie musiała w tie-breaku uznać wyższość duetu Lewicki/Maziarz. O wysokim poziomie świadczyć może chociażby fakt, że z zawodami pożegnała się turniejowa „dwójka” Andrys/Andrys  Po sobocie pewne walki o medale są już duety Prudel/Kujawiak oraz Brożyniak/Janiak, które wygrały wszystkie swoje trzy sobotnie spotkania. Walka o kolejne dwa miejsca w „czwórce” toczyła się niezwykle długo, a ostatecznie na sam koniec dnia z zawodami pożegnały się duety: Mariański/Pietraszko oraz Makowski/Kądzioła. Nadal jednak nie poznaliśmy wszystkich półfinalistów. Po przegraniu ćwierćfinału, w niedzielę o półfinały walczyć będą pary Lewicki/Maziarek, Łukasik/Ociepski. A także duety Parcej/Dzikowicz i Kiernoz/Malec, które wygrały swoje ostatnie starcia z prawej strony drabinki.

Grand Prix Polski mężczyzn – harmonogram niedzielnych spotkań:
9:30 ćwierćfinały
10:30 półfinały
11:30 mecz o 3. miejsce
12:30 finał
 
close

NEWSLETTER - Bądźmy w kontakcie!

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje jako pierwszy.

Zapisując się do naszego newslettera wyrażasz zgodę na:

Przetwarzanie moich danych osobowych przez NATE Piotr Kaczmarek z siedzibą w Toruniu przy ul. Witosa 9B/21, 87-100 Toruń, w celach marketingowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 poz. 1182 ze zm.). NATE informuje, że administratorem Twoich danych osobowych jest NATE. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Przesyłanie przez NATE Piotr Kaczmarek z siedzibą w Toruniu przy ul. Witosa 9B/21, 87-100 Toruń informacji handlowej drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002r. (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 poz. 1422 ze zm.).